چگونه می توان در کانادا به شغل دولتی دست یافت؟

بسیاری از افراد به دولت به چشم منبع کار و اشتغال نگاه می کنند. شما می توانید در بسیاری از فرصت های شغلی برای دولت کار کنید؛ از افسر RCMP تا دربان، و از دانشمند تا تحلیلگر سیاسی. در واقع، طیفی از فرصت ها برای بسیاری از مشاغل وجود دارد. شما حتی می توانید در خارج از کشور برای دولت کار کنید که برای نمونه می توان به انجام ماموریت های خارج از کشور به عنوان مشاور سیاسی، یا ارتش و یا پرسنل پشتیبان اشاره کرد.


یافتن یک شغل دولتی بستگی به این دارد که خواهان کدام پست آن می باشید. شما می توانید این مشاغل را هم به صورت آن لاین و هم آفلاین و در سه سطح دولتی که عبارتند از فدرال، استانی و شهری بیابید.

چگونه می توان در کانادا به شغل دولتی دست یافت
در بخش فدرال، دولت دارای یک سیستم متمرکز برای جستجوی مشاغل در خدمات عمومی است که می توانید از طریق وب سایت PSC (کمیسیون خدمات عمومی) به آن دسترسی داشته باشید. سری به سایت www.psc-cfp.gc.ca بزنید چرا که دارای فهرست گسترده ای از فرصت های کاری موجود در سطح دولت فدرال می باشد.


شما همچنین باید وب سایت های ادارات فدرالی که خواهان کار کردن برای آن ها هستید را بررسی کنید. برای مثال، وب سایت RCMP، اطلاعاتی در مورد فرصت های کاری موجود در اختیار شما می گذارد و همچنین می توانید سری به وب سایت Canadian Revenue Agency بزنید. این وب سایت ها اطلاعات دقیقی از چگونگی مراحل پذیرش و مدارکی که موقع ارائه درخواست برای تصدی پست ها مورد نیاز می باشند ارائه می دهند.


یافتن مشاغل دولتی در سطوح استانی و شهری، نیازمند آن است که بازدیدی از وب سایت های استانی و شهری در منطقه ویژه ای که خواهان کار در آن می باشید داشته باشید. ایده مناسب دیگر، بررسی وب سایت های ادارات خاصی که در استان های بزرگ فعالیت می کنند می باشد.


بسیاری از سایت های جستجوی مشاغل، پیشنهادات کاری فراوانی به کسانی که در جستجوی کار در سطح فدرال، استانی یا شهری می باشند می دهند. غالبا، شما می توانید پس از ثبت رزومه خود و تشریح ساعات آزاد برای فعالیت های کاری، به شغل های دانشجویی دست پیدا کنید.


شما همچنین می توانید به صورت آفلاین و به شیوه های گوناگون به جستجوی مشاغل دولتی بپردازید. اگر شما به ادارات دولتی در منطقه خود دسترسی دارید، سری به آن ها بزنید. بسیاری از ادارات دولتی - فدرال، شهری و استانی - فهرستی از پست های خالی را ارائه می کنند.


همچنین، جستجوی شغل به صورت آفلاین به این معنی است که از انجمن ها و دوستانی که دارای مشاغل دولتی هستند پرس و جو کنید.


از ویژگی های کار دولتی این است که دارای محیط کاری مناسب و حقوق و مزایای خوبی می باشد. اگر شما علاقه مند هستید تا برای یکی از سه سطح دولتی کار کنید، ابتدا تصمیم بگیرید که به چه نوع کاری علاقه مند می باشید. سپس، از وب سایت های ادارات مختلف بازدید کنید تا اطلاع حاصل کنید که آیا شغلی ارائه می کنند یا خیر. از آن جا که مشاغل دولتی متنوع می باشند، اطمینان حاصل کنید که پیش از درخواست پذیرش، از شرایط مورد نیازی که بیان کرده اند برخوردارید. موفق باشید.

منبع: http://www.canadajobs.com/articles/viewarticle.cfm?ArticleID=1257

/ 0 نظر / 69 بازدید