توضیحات درباره وضعیت پرونده در وبسایت CIC

توضیحات در مورد وضعیت پرونده مهاجرت برای پرونده Skilled Worker فدرال که به اداره مهاجرت در سیدنی (Centralized Intake Unit) ارسال می شود.

در وبسایت اداره مهاجرت بخشی وجود دارد که با وارد کردن اطلاعات پرونده مهاجرتی خود می توانید از وضعیت پرونده خود آگاه شوید. اگرچه اطلاعات جامع و کاملی از این طریق در اختیار شما قرار نمی گیرد, ولی به هر حال تا حدی در جریان روند پیشرفت پرونده خود قرار می گیرید. این بخش Client Application Status (eCAS) نامیده میشود.

علاوه بر وضعیت پرونده, در این قسمت آدرس پستی شما یا وکیل یا نماینده شما درج می شود. بنابراین با مراجعه به eCAS می توانید از صحیح بودن این آدرس اطمینان حاصل نمایید. کلیه مکاتبات پستی اداره مهاجرت در خصوص پرونده شما به این آدرس انجام خواهد شد که بایستی آدرس شما و یا در صورت داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت, آدرس این شخص باشد.

جدول زیر مراحل مختلف این فرایند را برای پرونده های مربوط به متخصصین و کارگران ماهر که به Centralized Intake Unit (CIO) به سیدنی نوا اسکوشیا ارسال شده است را به صورتی که در eCAS ثبت میشود, توضیح می دهد. در پست بعدی حالتهای مختلف وضعیت پرونده های قدیمیتر که مستقیما به دفتر ویزا (مثلا دمشق) ارسال شده است را توضیح خواهیم داد.

وضعیت پرونده
توضیح APPLICATION RECEIVED

درج این وضعیت بدین معنی است که پرونده شما توسط اداره مهاجرت در شهر سیدنی نوا اسکوشیا دریافت شده است و پس از تایید از نظر کامل بودن مدارک و فرمها, پرونده ای برای شما تشکیل شده است. در این مرحله همچنین اطلاعات شما بر روی سیستم کامپیوتری اداره مهاجرت ثبت گردیده است.

Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) ELIGIBILITY REVIEW COMPLETE

در این مرحله بررسی پرونده شما در دفتر اداره مهاجرت سیدنی تکمیل شده است و نامه ای از طریق پست با ایمیل برای شما ارسال گردیده است. در این نامه نتیجه مثبت بررسی و قبولی برای ارجاع پرونده برای ادامه بررسی به دفتر ویزا در خارج از کانادا و یا عدم قبولی به همراه دلایل آن برای شما ارسال می گردد.

تاریخ ارسال این نامه دراین قسمت به اطلاع شما می رسد. اگر این اطلاع رسانی با پست انجام شده باشد بایستی تا زمان رسیدن نامه صبر کنید.

RECEIVED BY VISA OFFICE

در صورت قبولی بر مرحله اول, پرونده شما از طرف سیدنی مستقیما به دفتر ویزایی که مسئول کشور شما هست ( سفارت کانادا در دمشق برای متولدین و ساکنین ایران) ارسال می شود. درج این وضعیت بدین معنی است که پرونده توسط دفتر ویزا دریافت شده است.

VISA OFFICE ELIGIBILITY REVIEW COMPLETE

این وضعیت نشان می دهد که پرونده شما توسط افسر مهاجرت در دفتر ویزایی که مسئول کشور شما است بررسی شده است. نتیجه این بررسی می تواند مثبت یا منفی باشد.

در صورتیکه نتیجه بررسی مثبت باشد, بدین معنی است که پرونده شما از نظر کامل بودن مدارک و واجد شرایط بودن بر اساس سیستم گزینشی مورد تایید افسر مربوطه قرار گرفته است. در این حالت معمولا بلافاصله وضعیت پرونده به IN PROCESS تبدیل می شود و رسیدگی به پرونده ادامه پیدا می کند.

در صورتیکه نتیجه بررسی منفی باشد, نامه ای برای شما ارسال می شود و این مطلب به اطلاع شما می رسد. بنابراین معمولا اگر وضعیت پرونده را در این حالت ببینید, خبر خوبی نیست و می توانید انتظار دریافت نامه ای مبنی بر مردود شدن پرونده خود داشته باشید.

WITHDRAWN

درج این وضعیت بدین معنی است که شما درخواست انصراف کرده باشید و پرونده شما بسته شده باشد. در صورتیکه این انصراف قبل از تائید اولیه در سیدنی و ارجاع پرونده به دقتر ویزا (دمشق) صورت گرفته باشد, مبلغ پرداختی شما (Processing Fee) برگشت داده خواهد شد.

IN PROCESS

پس از تائید پرونده شما در دفتر ویزا (دمشق), بررسی روی پرونده ادامه می یابد و عبارت IN PROCESS تا مراحل انتهایی و تصمیم گیری نهایی وضعیت پرونده شما خواهد بود.

در این مرحله مدارک شما بررسی می شود و ممکن است برای تکمیل پرونده مکاتباتی با شما انجام شود و مدارکی درخواست شود. همچنین امکان دارد برای روشن شدن برخی موارد به مصاحبه دعوت شوید. بررسی های امنیتی و انجام آزمایشات پزشکی نیز در این مرحله انجام میشود. تا زمانی که نتیجه بررسیهای امنیتی و پس از آن نتیجه آزمایشات پزشکی توسط دفتر ویزا دریافت شود, وضعیت پرونده به همین صورت باقی می ماند.

DECISION MADE

درج این وضعیت نشاندهنده تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده شماست و دو حالت وجود دارد:

پس از بررسی کامل مدارک و اطلاعات موجود در پرونده ,مطالبی که در مصاحبه عنوان شده است و همچنین بررسیهای امنیتی و نتیجه آزمایشات پزشکی یا ویزای اقامت برای شما و افراد خانواده تان صادر می شود و یا اینکه با صدور ویزای اقامت برای شما موافقت نمیشود.

در صورت قبولی نامه ای توسط ایمیل یا پست عادی برای شما ارسال می شود و از شما درخواست می شود که پاسپورتهای خود و افراد خانواده تان را برای صدور ویزا ارسال کنید و یا بطور دستی تحویل دفتر ویزا بدهید. البته امکان دارد ختی پس از درج این وضعیت باز هم آزمایشات پزشکی اضافه قبل از صدور ویزا طبق تشخیص افسر مربوطه از شما درخواست شود و یا برای تکمیل پرونده مدارک و یا اطلاعاتی از شما خواسته شود.

در صورت عدم قبولی هم نامه ای دریافت خواهید داشت که دلایل این امر را برای شما توضیح می دهد و در آخر نامه هم افسر مربوطه بابت این واقعه ناراحت کننده ابزار تاسف کرده و از شما دلجویی می کند!

COMPLETE

این آخرین مرحله در فرایند بررسی پرونده شما است و موقعی به وقوع می پیوندد که وارد کانادا شده باشید. در این مرحله پس از ورود به یکی از فرودگاههای کانادا و یا یکی از مرزهای زمینی کانادا با یک افسر مهاجرت ملاقاتی خواهید داشت که مدارک شما را جهت صدور مجور ورود به کانادا تایید کند و رسما اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

تاریخ و محل ورود شما به کانادا (فرودگاه یا مرز زمینی) در این قسمت ثبت می گردد.

/ 5 نظر / 72 بازدید
نیلوفر

با سلام و تشکر از مطالب ارزشمند و مفید وبلاگ شما. یک سوال داشتم اگر لطف کنید و پاسخ دهید،ممنون می شوم: احتمال مردود شدن پرونده پس از دریافت به وسیله دفتر دمشق چقدر است؟ آیا این مساله زیاد اتفاق می افتد؟ من طبق قانون جدید اقدام کردم و فایل نامبر من بعد از 2.5 ماه رسید. چقدر و پس از چه زمانی می توانم به پذیرش پرونده ام امیدوار باشم؟؟

شمس

با سلام و درود آیا شما تا کنون موردی که طبق قوانین جدید فدرال اقدام کرده و فایل آنها بعد از ارسال به دمشق به وضعیت "in process" تبدیل شده باشد؟ و فاصله زمانی بین صدور فایل نامبر تا این مرحله چقدر بوده است؟ با تشکر

مریم

سلام وسوالی که داشتم این است که الان وضعیت پرونده های سمپلیفاید 2006 چطوراست ؟آیا برای کسی ا2006 مدیکال صادرشده است یا خیر‌؟

ازیتا اسفندیاری

باسلام :من از طریق skill worker اقدام کرده ام برای فدرال واز augest 2010 دریافت کردم ازهمانزمان در سایت cicاین نوشته حک شده recive y visa office ممنون می شوم اگر بگوئید تا چه زمانی باید منتظر باشم بازم ممنونم

مجید

سلام وضعیت پرونده من به این صورت هست ، میشه راهنماییم کنید و بگید حدودا چقدر باید منتظر مدیکال باشم We received your application for permanent residence on November 20, 2009. We reviewed your application and sent you a letter on January 25, 2010. Please consider delays in mail delivery before contacting us. Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review. We transferred your application to the Damascus office on February 4, 2010. The Damascus office may contact you. l ممنون میشم اگه لطف کنید و برام جواب رو میل کنید . یک دنیا سپاس