ویزای اقامت موقت – دعوت نامه

کسانی که قصد دارند به منظور دیدار اقوام و دوستان به کانادا سفر کنند باید در تقاضای خود دعوت نامه نیز بگذارند. برای این منظور فرم خاصی وجود ندارد، گرچه جزییاتی وجود دارد که باید در تهیه دعوت نامه گنجانده شوند.

اطلاعات دعوت کننده در کانادا

1. اطلاعات هویتی همچون نام کامل ، تاریخ تولد و وضعیت اقامتی دعوت کننده در کانادا

2. جزییات مورد نیاز به منظور تماس گرفتن با دعوت کننده که شامل آدرس کامل وی در کانادا و شماره تلفنهای تماس وی میباشد

3. شغل

4. نسبت دعوت شونده با دعوت کننده

5. جزییات مرتبط به تعداد اعضای خانواده که شامل اسامی، تاریخهای تولد همسر و فرزندان میباشد

6. تعداد افرادی که در خانواده زندگی میکنند ، شامل افرادی که قبلا توسط دعوت کننده اسپانسرشده اند و آنهایی که تقاضای اسپانسر شیپ در حال بررسی دارند.

7. تعهدنامه امضا شده به منظور حمایت مالی

امتیاز5.6 و 7 تنها برای کسانی است که به سوپرویزا نیاز دارند.

اطلاعات دعوت شونده 

 1. اطلاعات هویتی همچون نام کامل و تاریخ تولد

2. جزییات مورد نیاز به منظور تماس گرفتن با دعوت شونده مانند آدرس کامل و شماره تلفنهای تماس

3. علت سفر

4. مدت زمان اقامت در کانادا

5. زمانهای مورد نظر برای ورود و خروج از کانادا

6. جزییات محل اقامت و هزینه های زندگی در کانادا

باید به مورد آخر که مربوط به جزییات محل اقامت و هزینه های زندگی در کانادا میباشد توجه زیادی کرد، زیرا این مورد می تواند در تصمیم گیری افسر اداره مهاجرت تاثیر مثبت  و یا منفی داشته باشد.

مطابق با قانون 179 قوانین حمایت از مهاجرین و پناهندگان، فردی که اقامت موقت کانادا را دریافت میکند باید در پایان دوران اقامتش در کانادا این کشور را ترک کند. بنابراین باید در دعوت نامه کاملا مشخص شده باشد که فرد دعوت شونده هزینه های اقامتی خود را میپردازد. در صورتی که دعوت کننده متعهد میشود که تمامی هزینه های اقامتی دعوت شونده را بپردازد، میتواند برای افسر اداره مهاجرت فرضی را پیش بیاورد که با توجه به این که دعوت شونده از امکانات زیادی در کانادا برخورداراست، بدین ترتیب ممکن است  تمایلی به ترک کانادا در پایان دوران اقامتش پیدا نکند.

از سوی دیگر اگر دعوت شونده از امکانات مالی محدودی برخوردار باشد، لازم است که دعوت کننده مدارکی دال بر توانایی مالی خود برای حمایت از دعوت شونده ارایه کند تا از مردود شدن تقاضای وی جلوگیری بعمل آید.

دعوت کننده باید از سفارتخانه ای که مسوول بررسی پرونده تقاضای دیدار وی میباشد اطمینان حاصل کند که آیا دعوت نامه وی باید تایید رسمی بشود یا خیر.

تمامی دعوت نامه ها باید با مدارک وضعیت اقامتی دعوت کننده ، همچون کارت سیتی زنی، پاسپورت و یا کارت اقامت دایم ، در کانادا همراه باشند. در برخی ازموارد ممکن است اسناد کمکی دیگری  نیز مانند مدارک مربوط به درآمد دعوت کننده، مدارک مالی ، آخرین اظهارنامه مالیاتی، مدارکی که نشان دهنده رابطه دعوت شونده و دعوت کننده هستند نیز لازم باشند.

/ 0 نظر / 198 بازدید