قبل از اینکه به دنبال شغلی باشید، چه کارهایی باید انجام دهید

قبل از اینکه رزومه خود را ارسال کنید و به دنبال آگهی های استخدام باشید، باید برخی از موارد را در نظر بگیرید که به شما کمک می کنند تا در زمان و تلاش هایی که برای جستجوی شغل انجام می دهید صرفه جویی شود.

چه می خواهید؟
بسیار ساده است که با دیدن عناوین شغلی رویایی و حقوق های چشم گیر، از مسیر اصلی شغل متناسب با خودتان منحرف شوید. شما باید در ابتدا مشخص کنید که دقیقا به دنبال چه کاری هستید. آیا به دنبال شغلی در همین زمینه فعالیتی خود می باشید و یا اینکه می خواهید فعالیت جدیدی را تجربه کنید. مشخص نمودن این که دقیقا چه شغلی می خواهید، کلید یافتن یک شغل رضایتبخش است. پیش از جستجو برای شغل جدید، زمانی را به انجام این امر اختصاص دهید تا از سردرد ناشی از جستجوهای بیشمار رهایی یابید. اگر ایده ای در این باره که به دنبال چه شغلی هستید نداشته باشید، چگونه می توانید به جستجوی آن بپردازید و یا آن را بیابید؟

جستجوی شغل در کانادا

به چه چیزی نیاز دارید؟   
شما می خواهید در چه ساعاتی به فعالیت کاری بپردازید؟ می خواهید شغلتان پاره وقت باشد یا دائم؟ حداقل حقوق یا دستمزدی که به دنبال آن هستید چقدر است؟ آیا شغل جدیدتان باید در نزدیکی محل سکونت شما باشد؟ حداکثر فاصله مورد نظر شما بین محل کار و خانه تان چه قدر است؟ با مشخص نمودن اینکه دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارید، آن گاه درخواهید یافت که تلاش های خود را برای یافتن شغل به کجاها محدود کنید و چه موقع شروع به جستجوی کار کنید.

آیا سبک زندگی شما تغییر می کند؟  
آیا آماده تغییر در سبک زندگی خود به دلیل تغییر شغلتان می باشید؟ اگر شما به تازگی مادر شده باشید و بایستی به سر کار خود برگردید، نیاز به یافتن پرستار برای فرزندتان خواهید داشت؟ آیا از حمایت خانواده تان برخوردارید؟ اگر از پشتیبانی خانواده برخوردار باشید، تغییر شغل شما آسان تر خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که بسیاری از مشاغل جدید تغییراتی با خود به همراه دارند که برای نمونه می توان به تغییر در برنامه ریزی ها شما، سطح درآمدتان و موقعیت سکونت شما اشاره کرد. پیش از اینکه به دنبال کار جدیدی باشید، اطمینان حاصل کنید که از پشتیبانی های مورد نیاز برخوردار باشید.
آیا می خواهید به تنهایی به جستجوی شغل بپردازید و یا اینکه یک واحد استخدام به شما در این زمینه کمک خواهد کرد؟ اگر در حال حاضر شاغل می باشید، چگونه بین فعالیت های مربوط به جستجوی شغل خود و شغل فعلی تان تناسب ایجاد می کنید؟ تا چه میزان باید کارفرمای خود را از این موضوع مطلع کنید؟ این ها همگی مواردی هستند که پیش از جستجوی شغل باید آن ها را بیابید و کمک می کند تا کارها در آینده برای شما راحت تر شود.

اتخاذ یک استراتژی درست به شما کمک می کند تا از هدر رفت زمان و تلاش های خود برای یافتن شغل جلوگیری کنید.

جستجوی شغلی، نیاز به زمان و تلاش دارد. شما می توانید با سازمان دهی و برنامه ریزی های مورد نیاز پیش از آغاز جستجوی شغل مورد نظرتان، فرایندهای جستجو را برای خودتان راحت تر کنید.


منبع: http://www.canadajobs.com/articles/viewarticle.cfm?ArticleID=1276


/ 0 نظر / 159 بازدید