۱۰شغل برتر کانادا: تجار ماهر، داروساز، امور مالی، بهداشتکار دهان و دندان و ...

از تجار ماهر تا اساتید دانشکده می توانند به بررسی ۱۰شغل برتر در فهرستی که ارائه می کنیم بپردازند و مشاغلی که بیشترین طرفدار را در کانادا دارند دریابند. اگر در یک شغل نیمه وقت مشغول به کار هستید و یک شغل واقعی می خواهید، اگر در پی آن هستید که تصمیم بگیرید تا در کدام رشته درس بخوانید، و یا حتی این که می خواهید شغل خود را تغییر دهید، به مطالعه این فهرست بپردازید. این کسب و کارها و حرفه ها در حال شکوفایی می باشند. بنابراین اگر شما آموزش های لازم در هر کدام از مشاغلی که به معرفی آن می پردازیم دیده باشید و استعداد پرداختن به این کسب و کارها را داشته باشید، آن موقع است که می توانید انتظار داشته باشید که پول خوبی دریافت کنید و از امنیت شغلی مناسبی برخوردار باشید و به خاطر مهارتی که دارید، شرکت ها و ادارات برای جذب شما با یکدیگر رقابت می کنند (شما متاع گران قیمت آن ها خواهید بود). و به یاد داشته باشید که افرادی که مهارت متوسطی دارند، حرفه های خود را سه تا هفت بار تغییر می دهند. بنابراین از این که دل به دریا بزنید و به دنبال کسب و کار جدیدی باشید، نترسید!

10 شغل برتر کانادا
۱- مدیر مالی
تقاضا برای مدیران مالی در حال افزایش است زیرا بخش های دولتی و خصوصی به دنبال افرادی هستند که به دشواری های مدیریت مالی آگاه می باشند.
چه انتظاری دارید: متوسط نرخ بیکاری در کانادا به نصف خود برسد.
نکته: اگر شما دانش کافی پیرامون سرمایه گذاری خارجی دارید و یا یکی از زبان های خارجه را به طور سلیس صحبت می کنید، مطمئن باشید که جذابیت شما دو برابر دیگران است --- پس ساک های خودتان را ببندید و به سوی یک حرفه بین المللی حرکت کنید!
شروع کنید: از وب سایت سازمان مدیریت مالی بین المللی به نشانی fma.org دیدن کنید.


۲- تاجران ماهر
اگر شما به دنبال یک کار دفتری نیستید، اما شغلی می خواهید که میزان پرداخت ماهیانه آن بیش از میانگین پرداخت ماهیانه در کشور باشد، این همان بخشی است که به کارتان می آید. متاسفانه (یا متاسفانه برای شما، بسته به اینکه در این کار چگونه هستید)، تاجران ماهر از بدنام سازی برای یک نسل رنج می برند. در نتیجه، کمبود تاجران ماهر در بخش های خدمات (سرآشپزها و متخصص باغبانی)، ساخت و ساز (برقکارها، نجارها و لوله کش ها)، حمل و نقل (تکنیسین های هواپیمایی، تکنیسین های اتومبیل) و صنعت (مکانیک های صنعتی، برش کارها) بسیار به چشم می آید.
نکته: در دو دهه آینده، ۴۰ درصد از مشاغل جدید در بخش های مربوط به تاجران ماهر و فناوری به وجود می آیند.
شروع کنید: از وب سایت careersintrades.ca برای اطلاعاتی پیرامون آموزش ضمن خدمت (شامل دوره کارآموزی همراه با دریافت حقوق) دیدن کنید.


۳- مدرس دانشکده یا آموزشگاه حرفه ای
شکوفایی در این زمینه بدان معنی است که به مدرسانی جهت تدریس در دانشکده ها، CEGEP کبک، موسسه های فنی و دیگر آموزشگاه های حرفه ای نیاز می باشد.
چه انتظاری دارید: تعداد فرصت های شغلی که ایجاد می شود، بیشتر از تعداد افراد مشتاق و مستعد برای انجام آن کار باشند، به خصوص همراه با بازنشستگی در سال های آتی باشد و گذشته از این، دولت میزان بودجه بیشتری اختصاص دهد.
نکته: اگر در بخش فناوری های جدید یا کسب و کارهایی که به مهارت بالایی نیاز دارند مشغول به تعلیم دیدن هستید، می توان گفت که آینده مناسبی در انتظار شما خواهد بود.
شروع کنید: به وب سایت خدمات کانادا به آدرس jobfutures.ca رجوع کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.


۴- دندانپزشک یا بهداشتکار دهان و دندان
دندانپزشکی، حرفه ای است که شما می توانید از منفعت زیادی کسب و کنید. شما می توانید با سه سال مطالعه دانشگاهی به انضمام چهار تا پنج سال مطالعه در دانشکده های دندانپزشکی و یا با کار کردن در این زمینه به یک بهداشتکار دهان و دندان تبدیل شوید. برای به دست آوردن دیپلم این رشته، می توانید در یک موسسه آموزشی خصوصی و حداقل به مدت ۱۶ماه شرکت کنید و یا دوره دو ساله آن را در دانشکده سپری کنید و یا به دانشگاه منیتوبا و دالویز (Dalhouise) بروید. همچنین، برنامه های مربوط به ارائه مدرک در زمینه بهداشتکارهای دهان و دندان توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چگونگی تبدیل شدن به یک بهداشتکار دهان و دندان در استان خود، به وب سایت انجمن بهداشتکارهای دهان و دندان کانادا به نشانی www.cdha.ca سری بزنید.
چه انتظاری دارید: در هر دو زمینه (دندانپزشکی و بهداشتکار دهان و دندان)، تعداد فرصت های شغلی بیشتر از تعداد افرادی است که مستعد انجام این امور می باشند.
نکته: این صنعت همواره وضعیت رو به رشدی داشته است زیرا افراد مسن به مراقبت های بیشتری نیاز دارند، این که کانادایی های بیشتری از پوشش درمانی دندانپزشکی لذت می برند و شکوفایی آن حاصل توسعه فرهنگ بهداشت و سلامت دهان و دندان می باشد.


۵- مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی  
کندی توسعه صنعت رایانه در سال ۲۰۰۱ نتوانست اختلالی در این زمینه به وجود بیاورد. رشد دستمزدها در این زمینه، بالاتر از میانگین جامعه می باشد و عموما دستمزدها در این زمینه ۲ برابر متوسط جامعه است و این در حالی است که میزان بیکاری بسیار پایین تر از میانگین ملی است.
نگاهی به آینده: رویهمرفته، اتکای ما به رایانه ها در منزل و در محل کار هر روز بیشتر می شود و این بدان معنی است که امنیت شغلی و تداوم فرصت ها برای آموزش و رشد همچنان وجود دارد.
شروع کنید: اگر تجاربی در زمینه برنامه نویسی دارید و دارای مدرک لیسانس در زمینه علوم رایانه یا زمینه های مرتبط می باشید، بدان معنی است که شما در مسیر موفقیت قرار دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت دولتی به آدرس www.canlearn.ca بازدید کنید.


۶- استاد دانشگاه
بخش Ivory Tower، بیشترین بودجه دولتی را در زمینه آموزش و تحقیق دریافت می دارد. در این مکان، تقاضای زیادی برای نیروهای کاری تحصیل کرده و مجرب وجود دارد.
چه انتظاری دارید: میزان بیکاری کمتر از متوسط جامعه و دستمزدهای بیشتر از متوسط جامعه است، و به همراه آن بازنشستگی به موقع و آینده درخشانی در انتظار شما قرار دارد.
شروع کنید: اگر دارای مدرک دکترا هستید و خواهان تدریس در دانشگاه می باشید، وضعیت بسیاری از دانشگاه را در زمینه رشته فارغ التحصیلی خود به صورت آن لاین بسنجید تا مناسب ترین گزینه را برای خود پیدا کنید.


۷- مدیر یا متخصص منابع انسانی  
تقاضا برای متخصصین منابع انسانی و مدیران در حال افزایش است و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه یابد، چرا که شرکت ها تاکید بیشتری در زمینه مسائل منابع انسانی نسبت به دیگر زمینه ها مانند استخدام، آموزش، روابط کارمندان و حفظ آن ها دارند.
چه انتظاری دارید: فرصت های شغلی بسیاری در این زمینه نسبت به تعداد کل افرادی که خواهان این مشاغل هستند وجود دارد و به همین دلیل آینده درخشانی در انتظار شما خواهد بود. سعی کنید همانی شوید که در رویاهایتان به آن فکر می کنید و دستمزدهای بالایی دریافت دارید.
شروع کنید: سایت HR.com دارای اطلاعات صنعتی زیادی پیرامون وضعیت فعلی آمریکای شمالی است. سری به سایت های دانشکده های کسب و کار برای برنامه های MBA بزنید و این کار را با تمرکز ویژه ای بر روی مدیریت منابع انسانی انجام دهید.


۸- داروساز
رشد تعداد افراد مسن بدان معنی است که باید نسخه های بیشتری برای این افراد تجویز شود. از داروسازهای بیمارستان گرفته تا داروفروشی های نزدیک به محل زندگی شما، شاهد آن هستیم که میزان تقاضا برای دارو در حال افزایش است و از آن جا که میزان تقاضا در این زمینه زیاد است، مهاجرانی که در این زمینه مهارت های لازم را کسب کرده اند می توانند به این شغل حیاتی بپردازند.
چه انتظاری دارید: دستمزدهای مناسب، و بسیاری از داروفروش ها به صورت خوداشتغالی مشغول به فعالیت هستند – آن ها صاحب داروفروشی خود می باشند.
شروع کنید: شما باید در دانشکده های داروسازی کانادا حضور یابید و حداقل مدرک لیسانس این رشته را دریافت دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انجمن داروسازان کانادا، سری به سایت pharmacists.ca بزنید.


۹- پرستار رسمی
حضور افراد مسن کانادا، نیاز به پرستاران رسمی را توجیه می کند. ترکیبی از چند عامل سبب بالابردن تعداد فرصت های کسب و کار برای پرستارانی که دارای مدارک دانشگاهی هستند خواهد شد.  
توجه به آینده: میزان تقاضا نسبت به حرفه شما بالا خواهد بود. مشاغل بیشتری نسبت به تعداد کل پرستاران رسمی فعلی به دلیل بازنشستگی و کاهش میزان ثبت نام در برنامه های پرستاری وجود دارد و شاهد رشد روزافزون نیاز به پرستاران در صحنه بین المللی هستیم.
نکته: خارق العاده خواهد بود اگر شما عاشق این ایده باشید که در آمریکا یا دیگر کشورها مشغول به کار شوید زیرا فرصت های بسیار مناسبی پیش روی شما قرار خواهد داشت.
شروع کنید: سری به وب سایت انجمن پرستاری کانادا به نشانی can-nurses.ca بزنید.


۱۰- مدیر خرده فروشی
بسیار خوب، همه ما انجام یک McJob را به خاطر داریم. اما به همراه رشد بخش های خرده فروشی، شاهد افزایش کسب درآمد در این بخش ها نیز هستیم. زیرا تعداد فرصت های شغلی در این زمینه برای کسانی که خواهان شغل هستند بیشتر از دیگر بخش ها است. یافتن مشاغل دلخواه در این بخش تقریبا آسان است.
چه انتظاری دارید: اگر به شغلی که میزان درآمد بالایی ندارد مشغول هستید (پست های مدیریتی، تنها کمی بیشتر از متوسط ملی پرداخت می کنند)، اما اگر می خواهید رئیس خودتان باشید و از کم کردن به دیگران لذت می برید و دارای مهارت های مناسبی می باشید اما شاید تحصیلات فراتر از دوره متوسطه ندارید، این همان زمینه ای است که می توانید در آن مشغول به کار شوید.
منفعت: می توانید از کارمندانی که دستمزدهای پایینی دریافت می دارند در این بخش استفاده کنید.
شروع کنید: می توانید این کار را از مغازه هایی که به کار در زمینه مورد علاقه شما می پردازند آغاز کنید و بر مهارت های تیمی تکیه نمایید و از مهارت های کامپیوتری و همچنین از صبر خود نهایت استفاده را برای خرده فروشی ببرید.

منبع: www.canadianliving.com


/ 4 نظر / 167 بازدید
امیرمهدی

سلام لطفا به وبلاگ زیر سری بزنید با تشکر http://araksci.persianblog.ir/post/283

زهرا سجادی

سلام. من و دو تا از دوستانم تصمیم گرفتیم بیایم کانادا. لطفا کمکمون کنین. یه سوال هم داشتیم. می شه اونجا فلسفه و ادیان و فقه درس بدیم؟ ما سه تا دانشجوی الهیاتیم. درآمدش چه جوریاس؟ منتظر پاسخیما!

yasser alian

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما من یکی از موکلین شما هستم لطف میکنید در خصوص تاجر ماهر توضیح بیشتری بدهید منظور شما همین کارهای فنی مثل جوشکاری هست یا خیر؟؟؟

mehrdad

salam ,vaght bekhir,agha ramin shoma saken canada hastin ?