چطور می توان اعتبار مناسبی در کانادا به دست آورد؟

به دست آوردن یک اعتبار مناسب در کانادا امر دشواری نیست، اما این پروسه می تواند وقت گیر باشد. کشور کانادا مشابه با سیستم گزارشات و امتیازات مرتبط با اعتبار در ایالات متحده، دارای سه آژانس گزارش دهی فعال است.

این آژانس ها به نام های "اِکویی فکس"، "ترنس یونیون" و "ادارات اعتباری شمالی" (یک شرکت با تجربه) می باشد. برخلاف ایالات متحده که تنها یک کپی رایگان به طور سالانه از گزارشات مربوط به اعتبار برای آمریکایی ها مهیا می کند، کشور کانادا هر ساله به مشتریان خود میزان نامحدودی از گزارشات رایگان مربوط به اعتبار ارائه می دهد. درخواست برای یک گزارش اعتباری رایگان باید به صورت مکتوب ارائه شود و کپی آن گزارش از طریق پست در اختیار تمامی مشتاقان قرار گیرد. خواه شما دانشجویی باشید که به دنبال اعتبار مناسبی باشید و یا این که کسی باشید که در جستجوی امتیاز اعتباری بهتری باشید، مهم این است که موقعی که کارت اعتباری دارید، مسئولیت اعتباری که تا به الان آن را کسب نموده اید را به خوبی انجام داده باشید.

مقدمات:
1)    "درک گزارش اعتباری تان و امتیاز اعتباری" را مطالعه فرمایید. این گزارش به طور رایگان از طرف دولت کانادا در اختیار شما قرار می گیرد. این کتابچه ی جیبی به ارائه ی نمونه گزارش های اعتباری، اسناد امتیاز اعتباری و اطلاعات مربوط به ایجاد و گسترش میزان اعتبار در کانادا می پردازد. این نشریه در آژانس مالی مصرف کننده در وب سایت کانادا در دسترس قرار می گیرد.
2)    در مورد تفاوت های بین کارت های اعتباری، بخوانید و یاد بگیرید. "کَپیتال وان" انواعی از کارت های اعتباری برای افراد مقیم کانادا ارائه می کند تا بتوانند اعتبار مناسبی در آمریکا به دست آورند. با وجود این، بایستی کلیه ی اطلاعات مورد نیاز را مطالعه فرمایید. اگر تازه شروع به گرفتن اعتبار کرده اید و یا این که دوباره در حال ایجاد کردن اعتبار خود هستید، به دنبال کارت اعتباری با وثیقه که دارای نرخ بهره ی پایین است باشید. ضرورتا، یک کارت اعتباری با وثیقه با نرخ بهره ی پایین موجب می شود تا پرداخت راحت تر انجام گیرد. علاوه بر این، احتمال این که بازپرداخت های شما به تعویق بیفتد کمتر می شود.
3)    درخواست یک کارت اعتباری با وثیقه در کانادا بدهید. برای این که صلاحیت کافی برای دریافت کارت اعتباری با وثیقه را کسب نمایید، بایستی مقیم کانادا باشید، شماره ی بیمه ی تامین اجتماعی داشته باشید و همچنین در جایی استخدام شده باشید. همچنین شما بایستی حداقل سن مورد نظر برای اقامت در استان های مورد نظر را داشته باشید (18 سال تمام برای استان های انتاریو، آلبرتا، ساسکاچوان، منیتوبا، جزیره پرنس ادوارد و همچنین 19 سال تمام برای استان های بریتیش کلمبیا، نیو برانزویک، نوا اسکوشیا، نیو فوندلند/ لابرادور و نواحی مرتبط با این استان ها).


4)    بالانس کل خود را پرداخت کنید. موقعی که بیاینه ی خود را در مورد کارت اعتباری از طریق پست دریافت داشتید، فورا آن را پرداخت نمایید. اگر نمی توانید کل مبلغ را پرداخت کنید، هر آن چه را که می توانید پرداخت کنید. هر چه سریعتر بدهی خود را بپردازید، شانس بهتری برای گرفتن اعتباری مناسب خواهید داشت.


5)    مراقب نحوه ی خرج کردن خود باشید. به منظور این که بتوانید اعتبار مناسبی در کانادا بیابید، بسیار مهم است که توانایی پرداخت بدهی های خود را داشته باشید. از ولخرجی و اسراف با کارت های اعتباری خودداری نمایید.


6)    از یک کارت اعتباری با وثیقه برای یک سال استفاده کنید و بدهی های خود را فورا پرداخت نمایید. موقعی که شما نشان دهید می توانید صورت حساب های خود را به موقع بپردازید، ممکن است صلاحیت کارت اعتباری بدون وثیقه را نیز احراز نمایید.


7)    درخواست یک کارت اعتباری بدون وثیقه را بدهید. یک کارت اعتباری بدون وثیقه دارای شرایط بهتری نسبت به کارت اعتباری وثیقه ای است. حساب های خود را به موقع پرداخت کنید تا اعتبار عالی و کارت های اعتباری با شرایط عالی دریافت نمایید.

نکات و هشدارها

•    کارت های اعتباری کانادا ممکن است نرخ بهره ی بالای خود را تغییر بدهند. همواره تمامی شرایط مربوط به کارت های اعتباری را پیش از درخواست برای مطالعه فرمایید.
•    به دنبال کارت اعتباری باشید که دارای تعهدات متقلبانه نباشد. این جمله بدان معنی است که موقعی که کارت اعتباری شما دزیده شد و فردی دیگر از آن استفاده کرد، شما را به عنوان مسئول پرداخت بدهی ها قلمداد نکنند.
•    هیچگاه پرداخت های خود را به تاخیر نیندازید. نرخ بهره ی شما می تواند تحت تاثیر پرداخت دیگر هنگام شما قرار گیرد.
•    به گونه ای پرداخت کارت های اعتباری وثیقه ای خود را تنظیم نمایید که بتوانید از پس آن برآیید.

/ 1 نظر / 26 بازدید
شایا

جناب اسدی با سلام وممنون از وقت ومتن های باارزشی که مینویسین. یه سوالی داشتم اینکه من وکیل دارم اگه نامه مدیکالم بیاد به وکیل میدن یا به خودم میفرستن؟