آب و هوای ونکوور، بریتیش کلمبیا

آب و هوای ونکوور

معمولا برای یک شهر کانادایی، ونکوور دارای زمستان های نسبتا معتدل با اندکی برف است. هوای سرد قطب شمال، به استثنای ونکوور، دیگر شهرهای کانادا را درمی نوردد. دلیل عدم تاثیر پذیری شهر ونکوور، مانع شدن کوه های راکی در برابر این بادهای سرد است.

نبودِ هوای سرد قطب شمال و معتدل بودن هوای ونکوور به دلیل موقعیت مکانی خاص خود که در سواحل اقیانوس آرام قرار گرفته است موجب شده است که معرفی ونکوور به عنوان گرمترین شهر در طول زمستان چندان جای تعجب نداشته باشد.
١٠روز از سال در ونکوور، عمق برف بیشتر از یک سانتی متر است در حالی که در تورنتو چنین وضعیتی را برای حدود ۶۵روز از سال شاهد هستیم.

ونکوور از جمله شهرهای مرطوب و مه آلود کانادا به حساب می آید. در عین حال شاهد هستیم که باران در زمستان هیچ گاه بند نمی آید.

در راستای جبران رطوبت زمستانی، شاهد آن هستیم که ونکوور دارای آب و هوای تابستانی بسیار خوشایند با روزهای گرم و ساعات آفتابی فراوان است.

یکی از دیگر تفاوت های شهر ونکوور با بقیه شهرهای کانادا، داشتن بهار و پاییزی واقعی است. در بیشتر شهرهای کانادا، اغلب به نظر می رسد که آب و هوای گرم تابستانی جایگزین آب و هوای منجمد زمستانی در طی چند هفته و حتی چند روز می شود.
ونکوور دارای اقلیم اقیانوسی غربی است، از این رو آب و هوایش می تواند در طول سال متغیر باشد.

بادخیزی شهر ونکوور در قیاس با دیگر شهرهای کانادا، کمتر است.

جدول آب و هوای ونکوور، بریتیش کلمبیا

آب و هوای ونکوور - بریتیش کلمبیا

منبع:  http://www.livingin-canada.com/climate-vancouver.html

 

 

/ 0 نظر / 1931 بازدید