محله های توصیه شده در تورنتو

در اینجا لیست کوتاهی از محله های ارزشمند تورنتو تهیه شده که تقدیم شما می شود:

پارک لاورنس

پارک لاورنس یکی از مکان های جذاب و بوستان های مهم شهر تورنتو است. احداث این پارک حدودا سال  ۱۹۰۰آغاز شد و بعد از جنگ جهانی دوم گلکاری های آن انجام گرفت. بین خیابان یانگ و خیابان Bayview قرار دارد و از جمله مکان های زیبا و مناسب در تورنتو می باشد. در این شهر TTC، Don Valley Parkway، چند صد مدرسه، پارک های متعدد، مراکز خرید و اماکن تفریحی آرامش بخش وجود دارد.

در سبک معماری پارک لاورنس شاهد کلبه های انگلیسی زبان ها، Tudor Revival، طراحی های سبک مستعمراتی و گرجستانی مشاهده می شود و عمدتا در سال های ۱۹۱۰ و ۱۹۴۰ ساخته شده است. عمارت های بزرگی که در این منطقه ساخته شده است، بخشی از توسعه های دوباره این شهر را تشکیل می دهد.

لی ساید (Leaside)

لی ساید در اصل متعلق به خانواده لی می باشد اما موقعی که برای ایجاد راه آهن بخشی از این اراضی فروخته شد، این مکان به مدت ۷۵ سال شلوغ ترین ایستگاه قطار در تورنتو بوده است. اکثر ساختمان ها از خانه های دوطبقه مجزا و در دهه 1930 ساخته شده اند اما همانند پارک لاورنس براحتی به TTC، DVP، مدارس و صدها پارک و مرکز خرید دسترسی دارد (درباره لی ساید بیاموزید). نخست وزیر استفان هارپر نیز در لی ساید به دنیا آمده است و در همان جا بزرگ شده است.
بهترین مکان در تورنتو، Bessborough Drive در لی ساید است که به خاطر اهدای جوایز به نفرات برتر در مدارس، باشگاه تنیس و آرامشی که در آن وجود دارد شناخته شده است.

دهکده Davisville

در غرب لی ساید و شمال Mount Pleasant Cemetery، دهکده Davisville قرار دارد. ۹۱ درصد بخش غربی این دهکده از آپارتمان ها تشکیل شده است که در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارد. بخش شرقی این دهکده نیز مشابه با ناحیه لی ساید است و در همان دوره های زمانی که لی ساید توسعه یافته، مورد احداث قرار گرفت.

املاک چاپلین

در غربی ترین بخش دهکده Davisville، املاک چاپلین قرار دارد که در آن راه آهن ایجاد شده بود اما اکنون دارای مناظر زیبایی است که برای پیاده روی و دوچرخه سواری مناسب می باشد. تقسیمات بعدی این مکان در سال ۱۹۱۳توسط خانواده چاپلین ایجاد شده و اکثر خانه ها در دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی و با معماری کلبه های انگلیسی، گرجستانی و تئودور ساخته شده اند. خانواده چاپلین مجموعه ای از قوانین را موقع تقسیمات وضع کرده اند: هیچ خانه ای نباید دارای دیوار مشترک با خانه کناری خود باشد و بایستی حیاط وسیعی در جلوی خانه ایجاد شود و نمای بیرونی گچ کاری شده باید کمتر از ۵۰ درصد کل خانه را تشکیل دهد.

Deer Park

در جنوبی ترین بخش املاک چاپلین و در بخش Belt Line Trail شاهد Deer Park هستیم که خانه بسیاری از کانادایی های مشهور مانند نقاش گروه هفت: مک دونالد، پیانو نواز: گلن گولد، نویسنده: فارلی مووات، هنرپیشه ویلیام هات و سارق بانک: ادوین بوید بوده است. در سال های ابتدایی این پارک دارای آهوانی بوده است که در آن زندگی می کردند و همچنین دارای مسیر مسابقه، هتل و یک مدرسه بوده است. امروزه در این جا ایستگاه مترو سنت کلر وجود دارد که یک آرامگاه زیبا است و همچنین دارای ناحیه مسکونی با سطح رفاه بالاتر از حد متوسط است.

Moore Park

در شرق Deer Park، منطقه ای با نام مور پارک و مسیل مور پارک وجود دارد که به نام توسعه دهنده خود یعنی جان تی مور است که دو پل را احداث نمود و کمک کرد تا راه آهن در منطقه ایجاد شود.
Rosedale
 در جنوب مور پارک، رزادل قرار دارد که یکی از محله های زیبا و قدیمی تورنتو می باشد. همچنین خانه کِن تامپسون، یکی از مردان ثروتمند کانادا تا به موقع فوتش در سال 2006 می باشد. این منطقه توسط ۵ ایستگاه مترو جدا شده است و Don Valley Parkway یکی از محله های بسیار مناسب واقع در تورنتو می باشد. توسعه از سال 1909 انجام شده است و مشتمل بر سه مسیل، تعداد زیادی پارک، جاده های پر پیچ و خم، مدارس خصوصی، مدرسه هنرهای همگانی، باشگاه گلف رزدال و عمارت های چند میلیون دلاری باورنکردنی است. این دومین محله ثروتمند در تورنتو است (اولین محله ثروتمند، Bridle Path است که کنراد بلک در سال هایی که زندان نبوده است، در این محله زندگی می کرد).
Summerhill
غرب رزادل و جنوب Deer Park دارای خیابان های سه باندی از Summerhill است. این خانه ها عمدتا یکصد سال قدمت دارند و نزدیک متروی TTC و مراکز خرید یورک ویل و گالری های هنر قرار دارند. این محله موقعی این نام را به خود گرفت که خانه معروف "سامر هیل" در سال ۱۸۴۲ توسط مسئول ارشد بخش حمل و نقل کانادا یعنی چارلز تامپسون ساخته شد. ایستگاه قدیمی راه آهن، اکنون به عنوان خروجی LCBO می باشد.
Bennington Heights
در منطقه ای کوچک بین لی ساید و مورپارک، Bennington Heights قرار دارد که در بالای پرتگاهی ساخته شده است. اولین گروه در دهه ۱۸۷۰میلادی توسط جان کادمور و دانیل رایان در این منطقه سکونت یافتند. مزرعه کادمور در سال ۱۸۸۹تقسیم شد و باز هم در سال ۱۹۱۲مورد تفکیک قرار گرفت. نام بنینگتون از نام همسر توماس ودرهد گرفته شده است. این دو اولین زوجی بودند که به منطقه تازه تفکیک شده نقل مکان کردند.

/ 0 نظر / 734 بازدید