۷ راز موفقیت برای مهاجران به کانادا

سال گذشته، کنفرانسی با حمایت مرکز مهاجران تازه وارد در میسی ساگا (Mississauga) واقع در انتاریو برگزار شد. سخنران مدعو به این کنفرانس، آقای نیک نورانی بوده است که یکی از سخنرانان انگیزشی، کارآفرین و حامی مهاجران می باشد.
۷ راز موفقیت او برای مهاجران به کانادا به این شرح اند:

۱) زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید

بسیاری از مهاجران جدید به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما بایستی بیش از پیش زبان انگلیسی خود را تقویت کنند تا آن چه که بیان می کنند به خوبی توسط کانادایی های انگلیسی زبان درک شود و همچنین بتوانند در محیط کاری خود موفق ظاهر شوند. گرچه ممکن است فردی به زبان انگلیسی بومی کشور خود صحبت کند اما احتمال دارد همسطح و مشابه با زبان انگلیسی بومی کشور کانادا نباشد و یا این که با استانداردهای قابل قبول در محیط کاری کانادا همخوانی نداشته باشد. تا جایی که می توانید مهارت های زبان انگلیسی خود را توسعه دهید - در کلاس های پیشرفته شرکت کنید، بیشتر انگلیسی صحبت کنید، به برنامه هایی که شبکه های انگلیسی زبان مانند CBC ارائه می کنند گوش دهید و خبرهای انگلیسی را تماشا کنید. دوستان خود را از بین انگلیسی زبان ها برگزینید و تا جایی که می توانید با آن ها هم صحبت شوید.

۲) مثبت باشید

مهاجرت به کانادا، یافتن کار و همچنین تعامل با جامعه ای جدید، می تواند بسیار چالش بر انگیز باشد. افرادی که نگاهی مثبت به تجارب جدیدی که کسب می کنند و آنرا ماجراجویی جدید زندگی خود تلقی می کنند داشته باشند، در شرایط و موقعیت بهتری قرار خواهند گرفت. اگر در کنار افراد منفی قرار بگیرید - که این افراد معمولا در تمامی کشورها وجود دارند - به ازای هر فرد منفی که در کنار خود دارید، نیاز به افزودن یک فرد مثبت به زندگی خود و ایجاد تعامل با او دارید. افراد مثبت زیادی در پیرامون خود داشته باشید چرا که افراد منفی زیادی نیز وجود دارند. افراد منفی هیچگاه به شما کمک نخواهند کرد. افراد مثبت به شما نگاه و نگرش مثبتی می دهند و به شما کمک خواهند کرد.

۳) کانادا را در آغوش بکشید

شما برای مهاجرت به کانادا، نقل مکان بزرگی انجام داده اید - تا جایی که از کانادا شناخت دارید، بخشی از کشور جدید خود شوید و در فعالیت های آن شرکت کنید - این فعالیت های می توانند بخش های خبری، ورزشی یا سیاسی باشند. الان کانادا کشور شما است. با انجمن خود در کانادا تعامل برقرار کنید. درباره تیم ورزشی محبوب خود - خواه در بسکتبال، هاکی یا دیگر ورزش ها- اطلاعات بیشتری کسب کنید. می توانید هر کجا درباره رخدادهای مورد علاقه خود صحبت کنید.

۴) طرح کسب و کار داشته باشید (Plan B)

هر کسی مهارت ها و تجاربی دارد. برخی از افرادی که به کانادا می آیند، دارای اهداف و امیدهایی برای کار در زمینه ای مشابه با آن چه که شما انجام می دهید هستند. برای حصول اطمینان از موفقیت خود، باید طرح کسب و کار داشته باشید؛ همانطورکه برخی افراد در این گردهمایی بیان کرده اند،  افراد باید طرح هایی برای دیگر کسب و کارها  (طرح های C، E و D) داشته باشند. ممکن است اشتیاق و علاقه به کار دیگری داشته باشید؛ این کار ممکن است متفاوت از کار اصلی شما و یا انتخاب های دوم یا سوم مرتبط با کار اصلی شما باشد. پس از تحقیق در زمینه اصلی کار خود، درباره کارهای دیگری که تا حدی در آن مهارت دارید تحقیق کنید.

۵) تعصبات قومی و نژادی را کنار بگذارید

مهاجرینی که با محیط کار و زندگی در کانادا تعاملات مناسبی برقرار می کنند کسانی هستند که دوستانی از گروه های مختلف نژادی بر می گزینند. کانادا کشوری با فرهنگ های گوناگون و متنوع است. دوستی ها و روابط خود را تنها محدود به هموطنان کشور بومی خود یا افراد هم زبان خود نکنید. پذیرای طیف گسترده ای از دوستان با مذاهب و فرهنگ های مختلف باشید.

۶) کمی ریسک کنید

تصمیم گیری شما برای ورود به کانادا نشان دهنده این مطلب است که می توانید در زندگی خود ریسک کنید. به همین خاطر باید به شما تبریک گفت. برای ادامه مسیر خود جهت رسیدن به موفقیت، نیاز به ذهنی باز جهت دریافت انواعی از ایده های جدید و امکان سنجی موارد مختلف دارید. این ایده ها می توانند یک کسب و کار جدید و یا فرصت کاری برای شما باشد.

۷- داوطلب شوید، هدایت کنید، شبکه (انجمن) خود را ایجاد کنید

شیوه یافتن کار و موفقیت در کانادا، مستلزم شرکت داوطلبانه در یک انجمن با سطوح متفاوتی از همکاری های حرفه ای و یا در یک انجمن خیریه است که اهداف آن برای شما مهم است. این امر سبب می شود تا شما شبکه خود را بسازید و آشنایی ها و روابط خود را برقرار کنید که کمک می کنند تا موفقیت شما در حال حاضر و در آینده در کانادا افزایش یابد.       

/ 2 نظر / 80 بازدید
علیرضا

سلام در مورد این شبکه و انجمن های خیره ای که در شماره هفت فرمودید بیشتر توضیح می دهید. برای من جالب ولی نامفهوم است. ممنون

شروین

سلام :آقا دمت گرم :روحیه دادی ..چند وقت بود که بعضیا با حرفای منفی منو از رفتن به کانادا دور میکردن ...ولی با این وجود ناامید نمیشم و نخواهم شد. با خوندن این مطلب هم امیدم بیشتر شد. مرسی