7 شیوه برای یافتن یک شغل در شهر جدیدتان .... حتی قبل از این که نقل مکان نمایید

مجله لایف هکر، چند روز پیش مقاله جالبی با عنوان "چگونه یک شغل در یک شهر جدید بیابم؟" منتشر نمود که در رابطه با جابجایی از شهری به شهر دیگر یا از کشوری به کشور دیگر می باشد... این مطلب در شرایط گوناگون و موقعی که یافتن یک شغل دشوار می شود می تواند کمک موثری به شما بکند. من می خواهم این مقاله را با شما به اشتراک بگذارم، بنابراین شما می توانید در این جا ایده های جدیدی بیابید که می تواند برای شما مفید باشد.

تا آن جا که می توانید درباره ی شهر جدید خود بیاموزید.

این مورد ممکن است چندان جالب به نظر نرسد اما بسیار مهم است. در این بخش شما سعی می کنید تا آن جا که می توانید شهر جدید خود را به درستی بشناسید و به همین خاطر موقعی که شما درخواست کار در شرکتی که قبلا آن را ندیده اید را می دهید، آن گاه به دنبال آن خواهید بود که بدانید موقعیت مکانی آن شرکت در کدام بخش شهر است و این که چگونه می توانید خود را به مکانی که شرکت در آن واقع شده است برسانید. بنابراین شناختن رستوران ها و هتل های نزدیک و همچنین زمان حرکت از مکانی که شما در آن حضور دارید تا مکانی که شرکت در آن واقع شده است بسیار مهم است.

از سایت های جستجوی شغل در منطقه مشخص استفاده کنید.

ممکن است روزنامه های محلی هر کدام سایت های جستجوی شغل خاص خود را داشته باشند و همچنین مناطقی که دارای صنایع خاص می باشد (مانند واشنگتن DC با دولت فدرال و دره سیلیکون با فناوری) نیز دارای سایت های مخصوص جستجوی شغل می باشند که در واقع مرتبط با صنایع و حرفه های موجود در آن شهر می باشند. اگر روزنامه های محلی، سایت های مخصوصی جهت جستجوی شغل داشته باشند آن گاه می توانید از همیتن سایت ها آغاز کنید و گرنه بایستی به دنبال سایت های جستجوی دیگری برای یافتن شغل در آن مکان مشخص بگردید.

دانشگاه ها و دانشکده های منطقه خود را بررسی نموده و از مراکز کاریابی آن ها دیدن نمایید. حتی اگر شما یک دانشجو یا فارغ التحصیل از دانشگاه نیستید، تعدادی از دانشگاه ها و دانشکده ها در منطقه شما وجود دارند که دارای مراکز کاریابی می باشند و می توانند به افراد با استعدادی که به تازگی در آن جا حضور یافته اند کمک کنند تا شغل های مورد نظر را در دانشکده و یا مناطق مجاور بیابند. حتی بسیاری از آن ها کارگزار درخواست های شغلی شما می باشند و یا این که به برنامه ریزی مصاحبه های شما می پردازند، اما حداقل مطلب در باره آن ها این است که می توانند به شما راهنمایی های لازم را جهت یافتن شغل در شرکت های مختلفی که در منطقه ای که در آن حضور دارید ارائه نمایند.
 
بیش از یک بار بازدید کنید، و در درخواست خود تصریح نمایید که چه موقعی در شهر جدید حضور دارید. این موضوع موقعی به بهترین وجه عمل می کند که شما درخواست های واقعی خود را در شرکت هایی که در جستجوی افرادی مانند شما می باشند ثبت نمایید. در عین حال اگر در زمان ارائه درخواست به کارفرمایان اطلاع دهید که در یک هفته مشخص یا چند روز معین در هفته در شهر حضور دارید و خواهان آن هستید که در همان دوره مشخص شده با آن ها ملاقات نمایید؛ آن گاه آن ها نیز به نوعی برنامه ریزی می کنند تا شما مقدمات کار را برای سفر به شهر جهت مصاحبه فراهم آورید.

در درخواست خود مشخص نمایید که چه زمانی به شهر جدید نقل مکان می کنید و توجه داشته باشید که نیازی به کمک در موقع سکونت نخواهید داشت. این موضوع همانند شمشیر دو لبه است، اما موقعی که بیان می دارید که به هر حال نقل مکان خواهید کرد و درخواست شغل می دهید، در واقع به این معنی است که شما نیازی به کمک شرکت جهت اقامت نخواهید داشت. برخی شرکت های چنین پیشنهادی به شما نمی دهند و همین سبب می شود تا شما نسبت به فردی که نیاز به کمک برای نقل مکان به شهر جدید دارد، وضعیت رقابتی بهتری داشته باشید. اگر شما بدانید که شرکت چنین پیشنهادی به شما می دهد، می توانید از آن بهره بگیرید، اما اگر نیاز به کارت تضمین دارید، توجه داشته باشید که شما به هر حال برنامه ریزی نقل مکان خود را انجام داده اید و باید در زمان مشخصی در شهر حضور داشته باشید و اگر شما به هزینه های جابجایی خود نیاز نداشته باشید، آن گاه شرایط بهتری برای استخدام خواهید داشت.
 
یک صندوق اداره پست بگیرید و یا آدرس یکی از دوستان خود را ذکر کنید. یک صندوق اداره پست و یا در برخی موارد، دادن آدرس یک خیابان در شهری که می خواهید در آن زندگی کنید (معمولا توسط FedEx/Kinkos و یا UPS ارائه می شود) می تواند کارفرماها را به این شکل تحت تاثیر قرار دهد که در حال حاضر در شهر اقامت دارید؛ و البته ممکن است شما در مکانی دور زندگی کنید و جستجوی خود را از مسیری طولانی انجام داده باشید. حتی می توانید از آدرس خانه دوست خود که در آن شهر زندگی می کند به عنوان آدرس خود استفاده کنید و تمامی جستجوهای شغلی مرتبط با مهارت خود را از همان راه دور انجام داده و درخواست خود را ارسال دارید و آن ها نیز پاسخ خود را برای شما ارسال می دارند. این امر موقعی می تواند مفید باشد که شما واقعا خواهان پذیرفته شدن در یک شرکت و یا گرفتن شغلی باشید که به نوعی تصریح می دارد که هیچ گونه رزومه ای که از خارج از این استان به دست آنها برسد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

شرکت های ویژه را پیدا کنید و هدف گذاری نمایید. نقل مکان به یک شهر جدید به شما فرصت های جدیدی جهت تشکیل یک شبکه (انجمن) می دهد. در شهر جدیدتان، شرکت هایی را بیابید که دوست دارید برای آن ها کار کنید و تلاش کنید تا در مقدمات استخدامی آن را سپری کرده و به عنوان کارمند آن شرکت به فعالیت بپردازید. از پروسه های مناسب پیروی کنید و به دقت فرم درخواست خود را پر نمایید اما از مصاحبه و مراحل آن نترسید. به یاد داشته باشید که ساعاتی قبل از مصاحبه در شهر حضور داشته باشید. اگر نمی خواهید که فورا شغلی بیابید، تلاش کنید تا شبکه ای ایجاد کنید تا بتوانید در موقعی که در شهر جدید خود ساکن شدید، شغل بهتری برای خود اختیار نمایید.


منبع: Lifehacker – Do I Find a Job In a New City

/ 0 نظر / 46 بازدید