دسترسی به اطلاعات پرونده مهاجرتی شما (CAIPS Notes)

به عنوان کسی که برای اقامت دائم کانادا اقدام کرده است و یا قصد این کار را دارد باید بدانید که دریافت کپی کلیه اطلاعات موجود در پرونده مهاجرتی شما که در سیستم کامپیوتری دولت کانادا امکان پذیر می‌باشد.

باتوجه به مسائلی که ممکن است در مسیر فرایند مهاجرت شما وجود داشته باشد، دریافت این اطلاعات که به صورت کپی پرونده در کامپیوتر اداره مهاجرت در اختیار شما قرار می گیرد، می‌تواند به شما کمک کند. اطلاعات مذکور مربوط به نرم افزاری است که "سیستم فرایند مهاجرت با کمک کامپیوتر" یا CAIPS نامیده می‌شود و اداره مهاجرت و شهروندی کانادا و ادارات مربوطه در خارج از کانادا از آن برای پیگیری پرونده های مهاجرتی استفاده می‌کنند.

اگر شهروند کانادا نباشید و یا اقامت کانادا را نداشته باشید نمی‌توانید مستقیما خودتان برای دریافت CAIPS اقدام کنید. این درخواست بایستی توسط وکیل کانادایی شما و یا فرد مورد اعتماد دیگری در کانادا که اقامت یا شهروندی کانادا را داشته باشد انجام شود.

برای پرونده های داخل کانادا اطلاعات مربوطه FOSS نامیده می‌شود و روش دسترسی به آن کاملا مشابه CAIPS می‌باشد. همزمان با درخواست CAIPS که شامل آن چیزیست که در سیستم کامپیوتری اداره مهاجرت ثبت شده است، شما می‌توانید یک کپی از کل پرونده‌ تان را نیز که نزد اداره مهاجرت است را درخواست کنید. در صورتیکه فقط CAIPS را درخواست کنید، خدود یک ماه بعد اطلاعات به دست شما می‌رسد ولی اگر کپی پرونده را نیز خواسته باشید معمولا کمی این زمان طولانی تر خواهد شد.

تحت شرایط مختلفی ممکن است بخواهید برای CAIPS بدهید که عبارتند از:

1- در صورتیکه به مصاحبه دعوت شده باشید، و بخواهید دلیل خاصی که احتمال دارد در مورد آن از شما سوال شود را بدانید و خود را بدان منظور آماده کنید. البته با توجه به زمان این فرایند که حدود یک ماه یا بیشتر طول می‌کشد، احتمال دارد تا قبل از تاریخ مصاحبه یادداشتهای CAIPS‌ هنوز به دست شما نرسیده باشد.

2- در صورتیکه احساس می ‌کنید زمان بررسی پرونده شما بیش از حد طولانی شده است، و هیچ خبری از موقعیت پرونده خود ندارید، درخواست CAIPS می تواند به شما کمک کند که در جریان کار قرار بگیرید. احتمال این وجود دارد که مثلا نامه ای به آدرس شما ارسال شده باشد و به دست شما نرسیده باشد. شاید ایمیلی برایتان فرستلده شده باشد و اشتباها به پوشه ایمیلهای ناخواسته شما رفته باشد.

3- به طور کلی اگر هرگونه نگرانی در مورد پرونده خود داشته باشید و یا فقط کنجکاو باشید و بخواهید بدانید تاکنون جه اتفاقاتی افتاده است، می توانید جهت آسودگی خیال خود برایCAIPS اقدام کنید.

وقتی این یادداشتها (CAIPS Notes) به دست شما برسد، مشاهده می کنید که شامل عبارات اختصاری و کد گذاری شده می ‌باشد. در اینجا هم می توانید کلید رمزگشای CAIPS را ببیند و برای فهم بهتر این اطلاعات پس از دریافت آن اسنفاده نمایید.

/ 0 نظر / 52 بازدید